VDRS14T275BSE
Manufacturer Part Number:
VDRS14T275BSE
Part of Description:
VARISTOR 430V 4.5KA DISC 16MM
Capacitance @ Frequency :
440 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
104J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 16mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V