V14MLA1206NHAUTO
Manufacturer Part Number:
V14MLA1206NHAUTO
Part of Description:
VARISTOR 36.2V 150A 1206
Capacitance @ Frequency :
1200 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
150 A
Energy :
0.4J
Features :
Maximum AC Volts :
10 V
Maximum DC Volts :
14 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
20.3 V
Varistor Voltage (Min) :
15.9 V
Varistor Voltage (Typ) :
36.2 V