MG064S18A400DP
- Manufacturer Part Number:
- MG064S18A400DP
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- VARISTOR 25.5V 15A 0612
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 120 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 15 A
- Energy :
- 0.05J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 14 V
- Maximum DC Volts :
- 18 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Number of Circuits :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0612 (1632 Metric)
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 28.05 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 22.95 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 25.5 V