V18MLA1210NH
Manufacturer Part Number:
V18MLA1210NH
Part of Description:
VARISTOR 25V 500A 1210
Capacitance @ Frequency :
2930 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
500 A
Energy :
2.5J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
28 V
Varistor Voltage (Min) :
22 V
Varistor Voltage (Typ) :
25 V