ZV25K1812801NIR1
Manufacturer Part Number:
ZV25K1812801NIR1
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
VARISTOR SMD
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
2300 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
3.9J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
42.9 V
Varistor Voltage (Min) :
35.1 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V