B72520E1140S262
Manufacturer Part Number:
B72520E1140S262
Part of Description:
VARISTOR 24.5V 200A 1206
Capacitance @ Frequency :
9500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
200 A
Energy :
1.5J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
16 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
28.18 V
Varistor Voltage (Min) :
20.83 V
Varistor Voltage (Typ) :
24.5 V