EZJ-PZV120DA
Manufacturer Part Number:
EZJ-PZV120DA
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
VARISTOR 12V 1A 0201
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
22 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
1 A
Energy :
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
7.5 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
Varistor Voltage (Min) :
Varistor Voltage (Typ) :
12 V