VDRUS20Z300BSE
Manufacturer Part Number:
VDRUS20Z300BSE
Part of Description:
VDR US 20D 130AA 300V STLDS BULK
Capacitance @ Frequency :
810 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
13 kA
Energy :
405J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V