MOV-20D470KTR
Manufacturer Part Number:
MOV-20D470KTR
Part of Description:
VARISTOR 47V 2KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
16800 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2 kA
Energy :
33J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
52 V
Varistor Voltage (Min) :
42 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V