MOVS4032V390
Manufacturer Part Number:
MOVS4032V390
Manufacturer/Brand:
Eaton - Electronics Division
Part of Description:
VARISTOR SMD 4032 390V
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Current - Surge :
1.2 kA
Maximum AC Volts :
390 V
Maximum DC Volts :
505 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V