ERZ-V07D470CS
Manufacturer Part Number:
ERZ-V07D470CS
Part of Description:
VARISTOR 47V 500A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
1550 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
500 A
Energy :
2.8J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
52 V
Varistor Voltage (Min) :
42 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V