ERZ-VS34C361
Manufacturer Part Number:
ERZ-VS34C361
Part of Description:
VARISTOR 360V 40KA SQUARE 36MM
Current - Surge :
40 kA
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Square 36mm, Formed Tabs
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V