ERZ-V20R331
Manufacturer Part Number:
ERZ-V20R331
Part of Description:
VARISTOR 330V 10KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
1100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
228J
Features :
Maximum AC Volts :
210 V
Maximum DC Volts :
270 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 21.5mm
Varistor Voltage (Max) :
363 V
Varistor Voltage (Min) :
297 V
Varistor Voltage (Typ) :
330 V