ERZ-C32EK911
Manufacturer Part Number:
ERZ-C32EK911
Part of Description:
VARISTOR 910V 25KA MODULE
Capacitance @ Frequency :
1700 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
25 kA
Energy :
600J
Features :
Maximum AC Volts :
550 V
Maximum DC Volts :
745 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Module
Varistor Voltage (Max) :
1.001 kV
Varistor Voltage (Min) :
819 V
Varistor Voltage (Typ) :
910 V