ERZ-C20EK511Y
Manufacturer Part Number:
ERZ-C20EK511Y
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
VARISTOR 510V 8KA MODULE
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
930 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
8 kA
Energy :
150J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
415 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V