GMOV-14D171K
Manufacturer Part Number:
GMOV-14D171K
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
GMOV 14MM, 175VRMS
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
4 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
99J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm