GMOV-14D151K
Manufacturer Part Number:
GMOV-14D151K
Part of Description:
GMOV 14MM, 150VRMS
Capacitance @ Frequency :
4 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
84J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm