ERZ-V14D621
Manufacturer Part Number:
ERZ-V14D621
Part of Description:
VARISTOR 620V 5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
330 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
5 kA
Energy :
190J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 16mm
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V