ERZ-V05D270
Manufacturer Part Number:
ERZ-V05D270
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
VARISTOR 27V 250A DISC 5MM
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1450 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
0.9J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
30 V
Varistor Voltage (Min) :
24 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V