TMOV34S751EP
Manufacturer Part Number:
TMOV34S751EP
Part of Description:
VARISTOR 1.2KV 40KA SQUARE 34MM
Capacitance @ Frequency :
1800 pF @ 1 MHz
Energy :
1200J
Maximum AC Volts :
750 V
Maximum DC Volts :
970 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 34mm, Formed Tabs
Varistor Voltage (Max) :
1.32 kV
Varistor Voltage (Min) :
1.08 kV
Varistor Voltage (Typ) :
1.2 kV