TMOV25SP140M
Manufacturer Part Number:
TMOV25SP140M
Part of Description:
VARISTOR 220V 20KA SQUARE 25MM
Capacitance @ Frequency :
2500 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
20 kA
Energy :
210J
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Square 25mm, 3 Lead
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V