V24AUMLA2220H
Manufacturer Part Number:
V24AUMLA2220H
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
VARISTOR 35.5V 2220
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
Current - Surge :
Energy :
5J
Features :
Maximum AC Volts :
19 V
Maximum DC Volts :
24 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
39 V
Varistor Voltage (Min) :
32 V
Varistor Voltage (Typ) :
35.5 V