ERZ-VF2M271
Manufacturer Part Number:
ERZ-VF2M271
Part of Description:
VARISTOR 270V 600A 2SMD JLEAD
Current - Surge :
600 A
Energy :
18J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Varistor Voltage (Max) :
303 V
Varistor Voltage (Min) :
247 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V