MLV1812E32503T
Manufacturer Part Number:
MLV1812E32503T
Manufacturer/Brand:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Part of Description:
VARISTOR 800A 1812
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
2500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
3.7J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
30 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
46 V
Varistor Voltage (Min) :
37 V