MOV-07D330KTR
Manufacturer Part Number:
MOV-07D330KTR
Part of Description:
VARISTOR 33V 250A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
2640 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
1.7J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
36 V
Varistor Voltage (Min) :
30 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V