EZJ-Z1V800AA
Manufacturer Part Number:
EZJ-Z1V800AA
Part of Description:
VARISTOR 80V 0603
Capacitance @ Frequency :
2.1 pF @ 1 MHz
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Typ) :
80 V