B72590D0150A060
Manufacturer Part Number:
B72590D0150A060
Part of Description:
VARISTOR 20V 10A 0402
Capacitance @ Frequency :
470 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 A
Maximum DC Volts :
15 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Varistor Voltage (Min) :
20 V