SV150K23BL1
Manufacturer Part Number:
SV150K23BL1
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
SV 150VRMS 23MM BULK L1
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
3050 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
15 kA
Energy :
270J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V