V33ZA70PX10
Manufacturer Part Number:
V33ZA70PX10
Part of Description:
VARISTOR 33V 2KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
13000 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
2 kA
Energy :
150J
Features :
Maximum AC Volts :
21 V
Maximum DC Volts :
27 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
36.3 V
Varistor Voltage (Min) :
29.7 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V