ERZ-E11A431S1
Manufacturer Part Number:
ERZ-E11A431S1
Part of Description:
VARISTOR 430V 6KA DISC 13MM
Capacitance @ Frequency :
400 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
155J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Radial, Disc
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V