ERZ-V09D390
Manufacturer Part Number:
ERZ-V09D390
Part of Description:
VARISTOR 39V 1KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
5200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
5.6J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 11.5mm
Varistor Voltage (Max) :
43 V
Varistor Voltage (Min) :
35 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V