ERZ-V10V471CS
Manufacturer Part Number:
ERZ-V10V471CS
Part of Description:
SURGE ABSORBER 10MM 470V 2500A
Capacitance @ Frequency :
230 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
85J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V