V18AUMLA1206NT
Manufacturer Part Number:
V18AUMLA1206NT
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
VARISTOR 27.5V 1206
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
Current - Surge :
Energy :
1.5J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
32 V
Varistor Voltage (Min) :
23 V
Varistor Voltage (Typ) :
27.5 V