MOV-20D201KTR
Manufacturer Part Number:
MOV-20D201KTR
Part of Description:
VARISTOR 200V 6.5KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
2400 pF @ 1 kHz
Energy :
95J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
225 V
Varistor Voltage (Min) :
185 V
Varistor Voltage (Typ) :
200 V