MLVC06V026C120
- Manufacturer Part Number:
- MLVC06V026C120
- Manufacturer/Brand:
- Eaton - Electronics Division
- Part of Description:
- VARISTOR 36V 30A 0603
- Manufacturer :
- Eaton - Electronics Division
- Capacitance @ Frequency :
- 120 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 30 A
- Energy :
- 0.1J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 18.4 V
- Maximum DC Volts :
- 26 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Varistor Voltage (Max) :
- 39.6 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 32.4 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 36 V