GMOV-20D301K
Manufacturer Part Number:
GMOV-20D301K
Part of Description:
GMOV 20MM, 300VRMS
Capacitance @ Frequency :
4 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
350J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm