GMOV-20D321K
Manufacturer Part Number:
GMOV-20D321K
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
GMOV 20MM, 320VRMS
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
4 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
360J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
415 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm