ERZ-HF2M270
Manufacturer Part Number:
ERZ-HF2M270
Part of Description:
VARISTOR 27V SMD TYPE
Current - Surge :
5 A
Maximum DC Volts :
16 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Varistor Voltage (Max) :
33 V
Varistor Voltage (Min) :
21 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V