B72220S0461K101
Manufacturer Part Number:
B72220S0461K101
Part of Description:
VARISTOR 750V 8KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
660 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
8 kA
Energy :
195J
Features :
Maximum AC Volts :
460 V
Maximum DC Volts :
615 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
825 V
Varistor Voltage (Min) :
675 V
Varistor Voltage (Typ) :
750 V