VDRH07K275BSE
Manufacturer Part Number:
VDRH07K275BSE
Part of Description:
VARISTOR 430V 1.75KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
140 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
40J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V