MOV-20D270KTR
Manufacturer Part Number:
MOV-20D270KTR
Part of Description:
VARISTOR 27V 2KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
21600 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2 kA
Energy :
18J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
30 V
Varistor Voltage (Min) :
24 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V