B72660M1300K072
Manufacturer Part Number:
B72660M1300K072
Part of Description:
VARISTOR 47V 250A 2SMD JLEAD
Capacitance @ Frequency :
1100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
2J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
34 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
4032 (10080 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
51.7 V
Varistor Voltage (Min) :
42.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V