MOV-10D781K
Manufacturer Part Number:
MOV-10D781K
Part of Description:
VARISTOR 780V 2.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
130 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
80J
Features :
Maximum AC Volts :
480 V
Maximum DC Volts :
640 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
858 V
Varistor Voltage (Min) :
702 V
Varistor Voltage (Typ) :
780 V