B72210S2151K101
Manufacturer Part Number:
B72210S2151K101
Part of Description:
VARISTOR 240V 3.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
430 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
30J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V