B72580T0500K062
Manufacturer Part Number:
B72580T0500K062
Part of Description:
VARISTOR 82V 400A 1812
Capacitance @ Frequency :
500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
4.5J
Features :
Maximum AC Volts :
50 V
Maximum DC Volts :
65 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
90.2 V
Varistor Voltage (Min) :
73.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
82 V