DV275K3225R2
Manufacturer Part Number:
DV275K3225R2
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
DV SERIES 275V 3225 PKG SMD VARI
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
90 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
13J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
3225 (8063 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V