B72207S2211K101
Manufacturer Part Number:
B72207S2211K101
Part of Description:
VARISTOR 330V 1.75KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
140 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
20J
Features :
Maximum AC Volts :
210 V
Maximum DC Volts :
270 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
363 V
Varistor Voltage (Min) :
297 V
Varistor Voltage (Typ) :
330 V