B72207S2321K101
Manufacturer Part Number:
B72207S2321K101
Part of Description:
VARISTOR 510V 1.75KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
90 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
32J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
420 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V