B72210S0321K551
Manufacturer Part Number:
B72210S0321K551
Part of Description:
VARISTOR 510V 2.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
185 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
50J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
420 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V