B72210S0301K151
Manufacturer Part Number:
B72210S0301K151
Part of Description:
VARISTOR 470V 2.5KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
47J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V